Jste zde

Domů » Léto

Výlety

Horský svět plný zážitků, 2. část

Jezero Spiegelsee v Gasteiner Talu
Autor: VillageHero

Glocknerblick

Vyhlídková plošina Glocknerblick na Stubnerkogelu nabízí opravdu fantastický panoramatický výhled, mezi jinými i na Grossglockner, nejvyšší horu v celém Rakousku (3.798 m).

Průměr plošiny je 7 metrů a vzdálena je jen nějakých 200 m od horní stanice lanovky Stubnerkogelbahn (2.246 m).

Z boku vyhlídkové plošiny chrání návštěvníky průhledné pletivo z masivního drátu a v podlaze jsou okrouhlé prosklené otvory.

Horský svět plný zážitků, 1. část

Mnoho atrakcí v oblasti Gasteiner Tal nabízí návštěvníkům opravdu jedinečné zážitky a zavede je do oblasti zábavy, divů, přemýšlení a užívání si.

Většina z místních zajímavostí je přímo přístupná lanovkami a nechybí pochopitelně ani krátká či delší putování po horách. Intenzivní zážitky z nádherného gasteinského světa hor a jedinečné panoramatické výhledy na Alpy zůstanou bezpochyby všem návštěvníkům dlouho v paměti.

Zajímavosti a historie, 1. část

Jeskyně Gasteiner Schauhöhle

Hrad Klammstein

U vjezdu do údolí Gasteiner Tal stojí středověký hrad Klammstein, který sloužil v dávných dobách jako ochrana tohoto údolí a jeho obyvatel. Prohlídka starých hradních zřícenin je zajímavým pohledem do historie nejstarší stavby v Gasteinu.

Gasteinské muzeum

Národní park Hohe Tauern

Část národního parku Hohe Tauern
Autor: Uglix

Národní park Vysoké Taury (Nationalpark Hohe Tauern) je největší parkem v Rakousku. Zahrnuje rozsáhlé části centrálního alpského hlavní hřebenu Východních Alp v oblasti pohoří Hohe Tauern mezi prameny toků Isel, Möll, Mur a Salzach, táhne se v délce přes 100 km od východu na západ a asi 40 km od severu k jihu. Má rozlohu asi 1800 km² v rakouských spolkových zemích Salcbursko, Tyrolsko a Korutany.

Charakteristické pro národní park jsou rozsáhlé ledovcové pole (přibližně 130 km²).

Letní rodinná dovolená

Maskot oblasti Gasteinertal - Gasti

Gasti je nový maskot rekreační oblasti Gasteinertal. Jemu také spokojenost rodin s dětmi leží nejvíce na srdci a taktéž on má mnoho skvělých tipů pro dobrodružné prázdninové dny.

Zajímavosti kolem Bad Gasteinu, 1. část

Rakouské městečko Bad Gastein

Gasteinské muzeum představuje domácí tradice v kostce, tak lze označit výstavu v domě "Haus Austria". V muzeu se nachází výstava minerálů a můžete tu načerpat i různé historické informace o hornictví a myslivosti. Zdejší exponáty pojednávají o místních zvycích, např. zde uvidíte tradiční strašidelné masky "Perchtenmasken".

Stránky

Gastein na FB

Bad Gastein

18.07.2018 - 22:00

FairNorthwest, Light breeze, 1.6 m/s14°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.0 hPa

Bad Hofgastein

18.07.2018 - 19:00

FairNorth-northwest, Light breeze, 2.5 m/s19°C

0 mm srážek

Tlak: 1018.7 hPa

Dorfgastein

18.07.2018 - 19:00

FairWest-northwest, Light breeze, 1.6 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.5 hPa

Předpověď počasí na yr.no.