Jste zde

Domů » Gasteiner Tal

Dorfgastein

Letní a zimní dovolená v Dorfgasteinu

Zimní krajina Dorfgasteinu
Autor: andreas_k

Lukostřelba

Lukostřelecké terče
Autor: tomfkemp

Bad Hofgastein

Místo: Waldgasthof Angertal

Sílu a soustředění při lukostřelbě můžete trénovat v "Erlebnisparcouru" u Waldgasthof Angertal v Bad Hofgasteinu. Tohle jedinečné zařízení v celém údolí Gasteiner Tal umožňuje účastníkům již po krátkém zaškolení přímo u zmíněného hostince vyrazit ihned na "lov" do lesa.

Běžkařské trasy, 2. část

Himmelwandloipe

Himmelwandloipe v Bad Gasteiner Kötschachtalu leží v nadmořské výšce 1.100 m a dá se na ní lyžovat technikou klasickou i stylem bruslařským. Úroveň obtížnosti je mírně náročnější. Vstup na stopu je nejlepší u hotelové vesničky Grüner Baum, kde je zajištěno i parkování.

Trať je asi 3 km dlouhá a je to vlastně okruh, který vede kolem Malerwinkelu ve směru k horské chatě Himmelwandhütte. Idylická poloha této trati a překrásná zimní krajina v údolí Kötschachtal nabízejí vskutku jedinečný a mimořádně intenzivní zážitek z přírody.

Pravidelné zimní akce 2013

Výlety na sněžnicích (s lanovkou)

Začátek: Každé úterý ve 13:00 hodin

Místo: Dorfgastein, Alpine Ski & Angerer

Vycházky na sněžnicích s průvodcem představují opravdu zvláštní zážitek. V malých skupinkách se totiž vypravíte z Fulsecku přes Arltörl a dál ke střední stanici lanovky. Túra je to velmi jednoduchá a je vhodná i pro děti. Vypravíte se na objevování mnoha skrytých krás zdejší přírody. To vše pochopitelně pouze za předpokladu, že tu leží sníh!

Akce v lednu 2012

Bad Gastein - snowboardista
Autor: runekrem

3. ledna 2012 se pro děti pořádá slavnost Kinderfest u chaty Reiterhütte v Dorfgasteinu. Na děti bude čekat veselá zábava u táboráku, k občerstvení dětský punč a sladký trhanec. Budou s nimi instruktoři z lyžařských škol Gastein a Holleis, stejně jako gasteinský maskot Gasti. Napětí pak přijde s vyprávěním pohádek a legend dětskou tetou Edda. Zpáteční cesta lanovkou se pojede asi v 16.20 hod.

Historie a památky Dorfgasteinu

Farní kostel sv. Ruperta a Virgila

Něco z historie Dorfgasteinu:
První zmínka o průchodu Gasteinskou soutěskou, po stezce na koni a na mezku, se objevuje již v roce 1212. O nejstarším hornickém řádu se zmiňuje dokument "ze Dorff" z roku 1342. Hrad Klammstein byl až do roku 1520 administrativním centrem celého okolí. V roce 1735 byla zavedena školní výuka a roku 1893 byl v Dorfgasteinu zřízen vlastní telegrafní úřad. V roce 1952 byl obci udělen městský znak od salcburské vlády, kterým je zlatá špička, zasazená do červené barvy, s červenou kuličkou uprostřed, obklopená dalšími dvěma zlatými kuličkami.

Stránky

Gastein na FB

Bad Gastein

23.02.2018 - 10:00

Partly cloudySouth-southeast, Light air, 1.3 m/s-1°C

0 mm srážek

Tlak: 1012.1 hPa

Bad Hofgastein

23.02.2018 - 10:00

Partly cloudySouth-southeast, Light air, 1.3 m/s0°C

0 mm srážek

Tlak: 1012.1 hPa

Dorfgastein

23.02.2018 - 10:00

Partly cloudyNorth-northeast, Light air, 0.6 m/s0°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.2 hPa

Předpověď počasí na yr.no.