Jste zde

Domů » Zima

Snowboarding

Pravidla pro lyžaře a snowboardisty

Jedinečné gasteinské hory jsou jak v zimě, tak i v létě plné návštěvníků, kteří zde sportují nebo si jen prostě chtějí užít nádherných scenérií.

Aby při těchto činnostech nebyla současně ohrožována zdejší překrásná fauna a flóra, je samozřejmě třeba se podle toho chovat. Vyvarujte se tedy jakéhokoliv odhazování odpadků (včetně cigaretových nedopalků), chraňte rostliny a respektujte zdejší svět zvířat.

Snowpark a freeride, 2. část

Informační systém Freeride Info Base

Ve Sportgasteinu byl v zimní sezóně 2011/2012 u horní stanice lanovky Goldbergbahn poprvé uveden do provozu nový systém Freeride Info Base. Tento informační systém pro freeridery poskytuje ty nejaktuálnější informace a a bezpečnostní zprávy.

Snowpark a freeride, 1. část

Snowpark Gastein

Snowpark se nachází ve Stubnermulde na Stubnerkogelu. Dostanete se sem buď lanovkou Stubnerkogelbahn z Bad Gasteinu nebo lanovkou Angertalbahn z Angertalu.

Ve Stubnermulde se nachází lyžařský vlek Burgstall-Schlepplift, kterým se všichni sportovci rychle dostanou až do vlastního fun parku.

Akce v lednu 2013

Snowboard FIS World Cup Gastein 2013

Termín: 11. ledna - 12. ledna 2013

Místo konání: Stubnerkogel, Bad Gastein

Také v letošním roce se ti nejlepší světoví snowboardisté opět utkají v paralelním slalomu o setiny vteřiny na svahu Buchebenwiese. Již po sedmnácté tak budete mít příležitost poznat světovou elitu v soutěžích o cenné body ve Světovém poháru.

Zimní dovolená v Gasteinském údolí, 2. část

Stubnerkogel

Gasteinské údolí nabízí velmi kvalitní zázemí pro snowboardisty a toho často využívají pořadatelé sportovních akcí. V Bad Gasteinu se tak například konal vůbec první závod FIS Světového poháru ve snowboardingu. Místní lyžařské areály jsou u milovníků snowboardingu, jak u amatérů, tak u "profíků", velmi oblíbené.

Zimní dovolená v Gasteinském údolí, 1. část

pohled na Bad Hofgastein

Bad Gastein, Bad Hofgastein, Sportgastein a Dorfgastein – to jsou čtyři místa v Gasteinském údolí, kde na vás čeká nezapomenutelná zimní dovolená. Městečko Bad Gastein, které leží ve výšce 1002 m.n.m. v jižním Salcbursku, nabízí spoustu možností k ubytování v kvalitních hotelech i apartmánech.

Stránky

Gastein na FB

Bad Gastein

26.04.2018 - 12:00

Heavy rainNorth-northwest, Light breeze, 2.0 m/s8°C

7.2 mm srážek

Tlak: 1018.4 hPa

Bad Hofgastein

26.04.2018 - 13:00

Heavy rainNorth-northwest, Light breeze, 1.8 m/s8°C

3.7 mm srážek

Tlak: 1018.9 hPa

Dorfgastein

26.04.2018 - 11:00

RainNorth-northwest, Light air, 1.3 m/s10°C

0.6 mm srážek

Tlak: 1018.2 hPa

Předpověď počasí na yr.no.