Jste zde

Domů » Gasteiner Tal

Bad Gastein

Graukogel a pěší trasy

Krásná horská krajina Graukogelu
Autor: kameraschwein

Pěší turistika na trase Graukogel - Bad Gastein

1. Putování na Hüttenkogel (2.231 m.n.m.)

Náročnost: Lehká trasa
Doba trasy: 1,5 - 2 hodiny
Převýšení: 277 m
Start a cíl: Horní stanice lanovky Graukogelbahn

Krátký, ale velmi obohacující výlet, z vrcholku Graukogelu je opravdu impozantní výhled na pohoří Hohe Tauern. Malá vrcholová plošina je zabezpečena před strmým skalnatým svahem bezpečnostním lanem.

Lukostřelba

Lukostřelecké terče
Autor: tomfkemp

Bad Hofgastein

Místo: Waldgasthof Angertal

Sílu a soustředění při lukostřelbě můžete trénovat v "Erlebnisparcouru" u Waldgasthof Angertal v Bad Hofgasteinu. Tohle jedinečné zařízení v celém údolí Gasteiner Tal umožňuje účastníkům již po krátkém zaškolení přímo u zmíněného hostince vyrazit ihned na "lov" do lesa.

Golfové hřiště

Golfové hřiště Golf Club Gastein

Golf Club Gastein

Chcete prožít v rámci své letní dovolené uprostřed úchvatných horských scenérií perfektní golfové odpoledne? Golfové hřiště v rakouském Bad Gasteinu je malebně zasazené do údolí a je obklopené vrcholky pohoří Hohe Tauern. Dýcháte zde jen a pouze čerstvý horský vzduch a budete si vychutnávat krásný výhled na tamější golfové odpaliště.

Běžkařské trasy, 2. část

Himmelwandloipe

Himmelwandloipe v Bad Gasteiner Kötschachtalu leží v nadmořské výšce 1.100 m a dá se na ní lyžovat technikou klasickou i stylem bruslařským. Úroveň obtížnosti je mírně náročnější. Vstup na stopu je nejlepší u hotelové vesničky Grüner Baum, kde je zajištěno i parkování.

Trať je asi 3 km dlouhá a je to vlastně okruh, který vede kolem Malerwinkelu ve směru k horské chatě Himmelwandhütte. Idylická poloha této trati a překrásná zimní krajina v údolí Kötschachtal nabízejí vskutku jedinečný a mimořádně intenzivní zážitek z přírody.

Běžkařské trasy, 1. část

Zimní okolí Gasteinu s běžkařem

Běh na lyžích se dá označit právem jako zdroj zdraví, kondice i pohody. Sotva nějaký jiný sport posílí vaše svaly a klouby a ještě tak šetrným způsobem. V Gasteinu si mohou běžkaři vybrat v závislosti na sněhových podmínkách skutečně z mnoha skvělých běžkařských tratí, neboť je jich tady na výběr až 50 km.

Akce v lednu 2013

Snowboard FIS World Cup Gastein 2013

Termín: 11. ledna - 12. ledna 2013

Místo konání: Stubnerkogel, Bad Gastein

Také v letošním roce se ti nejlepší světoví snowboardisté opět utkají v paralelním slalomu o setiny vteřiny na svahu Buchebenwiese. Již po sedmnácté tak budete mít příležitost poznat světovou elitu v soutěžích o cenné body ve Světovém poháru.

Stránky

Gastein na FB

Bad Gastein

18.07.2018 - 22:00

FairNorthwest, Light breeze, 1.6 m/s14°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.0 hPa

Bad Hofgastein

18.07.2018 - 19:00

FairNorth-northwest, Light breeze, 2.5 m/s19°C

0 mm srážek

Tlak: 1018.7 hPa

Dorfgastein

18.07.2018 - 19:00

FairWest-northwest, Light breeze, 1.6 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.5 hPa

Předpověď počasí na yr.no.