Jste zde

Domů » Léto

Zábava, akce

Horský svět plný zážitků, 2. část

Jezero Spiegelsee v Gasteiner Talu
Autor: VillageHero

Glocknerblick

Vyhlídková plošina Glocknerblick na Stubnerkogelu nabízí opravdu fantastický panoramatický výhled, mezi jinými i na Grossglockner, nejvyšší horu v celém Rakousku (3.798 m).

Průměr plošiny je 7 metrů a vzdálena je jen nějakých 200 m od horní stanice lanovky Stubnerkogelbahn (2.246 m).

Z boku vyhlídkové plošiny chrání návštěvníky průhledné pletivo z masivního drátu a v podlaze jsou okrouhlé prosklené otvory.

Horský svět plný zážitků, 1. část

Mnoho atrakcí v oblasti Gasteiner Tal nabízí návštěvníkům opravdu jedinečné zážitky a zavede je do oblasti zábavy, divů, přemýšlení a užívání si.

Většina z místních zajímavostí je přímo přístupná lanovkami a nechybí pochopitelně ani krátká či delší putování po horách. Intenzivní zážitky z nádherného gasteinského světa hor a jedinečné panoramatické výhledy na Alpy zůstanou bezpochyby všem návštěvníkům dlouho v paměti.

Letní týmové dobrodružství

Ať už se vydáte do rakouského Gasteiner Talu v Salcbursku s přáteli, s rodinou nebo třeba s kolegy z práce, objevíte tu nespočet příležitostí pro týmovou spolupráci a pro utužení soudržnosti při nejrůznějších dobrodružstvích v přírodě.

Společné překonávání překážek podporuje spolupráci, komunikační a sociální dovednosti a zvyšuje důvěru ve své vlastní schopnosti, jak se vyrovnat s obtížnými situacemi.

Stavba vorů u jezera Gasteiner Badesee

Léto se zvířaty, 2. část

Vyjížďky na koních

Vrcholem jezdeckých prázdnin pro děti v Gasteiner Talu je nepochybně projížďka na koni v překrásné vysokohorské přírodě. Je snad ještě lepší příležitost, jak se těšit z hor kolem Gasteinu?

Léto se zvířaty, 1. část

Lamy

Putování s lamami

Opravdovým speciálním tipem pro celé rodiny je "Lama - Wanderung", tedy putování s lamami uprostřed idylické horské krajiny v okolí Gasteinu. Po krátkém úvodu a obecných informacích o tom, jak se vypořádat s lamami jako s nákladními zvířaty, se zvířaty, jež jsou v této zemi vzácná, ale důvěřivá, dojde k osedlání a k naložení batohů.

Společně s odbornými průvodci se budete určitě cítit jistě a můžete tedy bez obav vyrazit po prastaré tradiční alpské trase. Celkový čas jízdy vám nezabere více jak 2 hodiny.

Zajímavosti a historie, 1. část

Jeskyně Gasteiner Schauhöhle

Hrad Klammstein

U vjezdu do údolí Gasteiner Tal stojí středověký hrad Klammstein, který sloužil v dávných dobách jako ochrana tohoto údolí a jeho obyvatel. Prohlídka starých hradních zřícenin je zajímavým pohledem do historie nejstarší stavby v Gasteinu.

Gasteinské muzeum

Stránky

Gastein na FB

Bad Gastein

18.07.2018 - 22:00

FairNorthwest, Light breeze, 1.6 m/s14°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.0 hPa

Bad Hofgastein

18.07.2018 - 19:00

FairNorth-northwest, Light breeze, 2.5 m/s19°C

0 mm srážek

Tlak: 1018.7 hPa

Dorfgastein

18.07.2018 - 19:00

FairWest-northwest, Light breeze, 1.6 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.5 hPa

Předpověď počasí na yr.no.