Jste zde

Domů » Zima

Ostatní zimní sporty

Výlety na sněžnicích

Gasteiner Tal a sněžnice

Kdo již někdy v minulosti zažil na vlastní kůži kouzlo túry na sněžnicích přes nádherně zasněženou krajinu, neustále se k takovémuto opravdu nevšednímu zážitku vrací. Výlet na sněžnicích totiž v žádném případě není pouze nějaké plahočení na sněhu.

Je to spíše způsob, jak si dokonale vychutnat okolní přírodu a intenzivně zažít ten příjemný pocit sounáležitosti s přírodou. Obzvláště působivým zážitkem je pak určitě procházka na sněžnicích za měsíčního svitu.

Pravidelné zimní akce 2013

Výlety na sněžnicích (s lanovkou)

Začátek: Každé úterý ve 13:00 hodin

Místo: Dorfgastein, Alpine Ski & Angerer

Vycházky na sněžnicích s průvodcem představují opravdu zvláštní zážitek. V malých skupinkách se totiž vypravíte z Fulsecku přes Arltörl a dál ke střední stanici lanovky. Túra je to velmi jednoduchá a je vhodná i pro děti. Vypravíte se na objevování mnoha skrytých krás zdejší přírody. To vše pochopitelně pouze za předpokladu, že tu leží sníh!

Akce v lednu 2013

Snowboard FIS World Cup Gastein 2013

Termín: 11. ledna - 12. ledna 2013

Místo konání: Stubnerkogel, Bad Gastein

Také v letošním roce se ti nejlepší světoví snowboardisté opět utkají v paralelním slalomu o setiny vteřiny na svahu Buchebenwiese. Již po sedmnácté tak budete mít příležitost poznat světovou elitu v soutěžích o cenné body ve Světovém poháru.

Zimní zábava

Bruslení

Bruslení je určeno všem návštěvníkům, kteří hledají nějakou veselou a sportovní alternativu k zábavě na zdejších sjezdovkách. Gasteiner Tal totiž nabízí zájemcům i skvělé podmínky k bruslení, a to v Bad Hofgasteinu a v Bad Gasteinu.

Můžete si tu zlepšit své bruslařské dovednosti nebo jen jednoduše objevit svůj prozatím skrytý talent k tomuto populárnímu sportu. Pokud ale právě nemáte s sebou žádné vhodné vybavení, není opravdu vůbec problém si jej vypůjčit přímo na místě.

Ledové kluziště Eisarena

Bad Hofgastein a zimní dovolená

Salcburské městečko Bad Hofgastein je ideální místo pro zimní dovolenou, které nabízí krásnou pěší zónu plnou obchodů a restaurací a také rozlehlý lázeňský park. Leží ve velmi krásné oblasti, kterou obklopují majestátní vrcholky hor, které nabízejí širokou škálu zimních sportů. Při dovolené v Bad Hofgasteinu můžete zvolit ubytování v hotelu, ale také v prázdninovém apartmánu nebo v horské chatě.

Zimní a letní dovolená v Dorfgasteinu

Oblast Ski Amadé - krajina

V zimě se může salcburské městečko Dorfgastein pochlubit lyžařským areálem Grossarl, kde najdete na 80 km sjezdovek, obzvláště ideálních pro rodiny s dětmi. Dorfgastein je také součástí největší rakouské lyžařské oblasti Ski Amadé. Pečlivě udržované sjezdové tratě a stylové horské chaty čekají na všechny milovníky lyžování a snowboardingu. Samozřejmě, že se zde nabízí i mnoho dalších aktivit, jako například běžky, sáňkování, paragliding, curling, jízda na saních, vycházky po ledě, paragliding a mnoho dalších sportů.

Stránky

Gastein na FB

Bad Gastein

26.04.2018 - 12:00

Heavy rainNorth-northwest, Light breeze, 2.0 m/s8°C

7.2 mm srážek

Tlak: 1018.4 hPa

Bad Hofgastein

26.04.2018 - 13:00

Heavy rainNorth-northwest, Light breeze, 1.8 m/s8°C

3.7 mm srážek

Tlak: 1018.9 hPa

Dorfgastein

26.04.2018 - 11:00

RainNorth-northwest, Light air, 1.3 m/s10°C

0.6 mm srážek

Tlak: 1018.2 hPa

Předpověď počasí na yr.no.