Jste zde

Domů

Gastein v kostce

Felsentherme v Bad Gastein

Salcburské středisko zimních sportů se skládá ze čtyř obcí: Dorfgastein, Bad Hofgastein, Bad Gastein a Sportgastein. Celá oblast nabízí, pokud jde o zimní dovolenou, kombinaci zimních radovánek a wellness. Na více než 200 kilometrech sjezdových tratí v pěti lyžařských areálech se splní přání všech lyžařů.

Každý skiareál má svou vlastní charakteristiku. Komfortní lyžařský areál s různými svahy pro začátečníky i pokročilé lyžaře je oblast v okolí Dorfgasteinu, v nadmořské výšce 850 – 2 000 m. Nabízí moderní lyžařské vleky a lanovky, a také nekonečný výhled přes Alpy až ke Grossglockneru.

V bílé nádheře se rozprostírá lyžařská oblast kolem 2 492 m vysoké hory Graukogel. Svahy sice nejsou lanovkami propojeny s ostatními skiareály, ale nacházejí se mezi zasněženými lesními oblastmi a díky své délce jsou skvělou výzvou pro všechny náročné lyžaře.

Nejvýše položené lyžařské středisko se nachází ve Sportgasteinu, v nadmořské výšce 1 600 – 2 650 metrů. Tady si přijdou na své také milovníci svahů s hlubokým sněhem a neupravovaných sjezdovek. Doporučujeme jim především sjezdovku „Nordabfahrt“.

Největší ze skiareálů sahá od Angertalu až k vrcholku Stubnerkogel (2 300 metrů). Rozmanitost sjezdovek, dobré spojení lanovkami a nádherná alpská krajina nabízejí skutečnou lyžařskou zábavu. Největší „atrakcí“ je tady bezpochyby sjezdovka „Hohe Scharte Nord“ s převýšením 1 400 m a délkou 8 km.

Celkem je v údolí Gasteinertal k dispozici přes 40 lyžařských vleků a lanovek, které vás vyvezou na 60 km modrých sjezdovek, 117 km červených a 24 km černých. O jejich optimální kvalitu se stará přes 500 sněhových děl a mnoho sněhových rolb.

Pro snowboardisty je k dispozici funpark Boarders Paradise v Dorfgasteinu. Jeho vrcholem je 100 m dlouhá halfpipe a rozlehlé freeridové oblasti. Pozoruhodnou událostí s velkým doprovodným programem je snowboardový Světový pohár, který se zde koná téměř každý rok.

Pro běžkaře je připraveno asi 90 kilometrů upravovaných stop, ty nejhezčí vedou v nadmořské výšce 1 600 m, protože nabízejí krásný výhled na okolní horský svět. Nabídku doplňují zimní turistické stezky, výlety na sněžnicích, bruslení, jízdy se psím spřežením, projížďky na osvětlené sáňkařské dráze či dobrodružné lezení po ledu. Nesmíme ale také zapomenout na rustikální horské chaty, které nabízejí místní speciality.

Co je při zimní dovolené po náročném dni na lyžích lepší, než zahřát bolavé svaly a chladné kosti v uklidňující teplé vodě a v sauně? Již po celá staletí jsou léčivé a uklidňující účinky termálních gasteinských pramenů známé daleko za hranicemi. Jeden milion litrů termální vody ze 17 pramenů napájí všechny místní lázně. Nejmodernějšími lázněmi nejen v Rakousku, ale i v Evropě jsou Alpen Therme v Bad Hofgasteinu. Vitální, zážitkový a saunový svět s vlastním horským jezerem nabízí speciality všeho druhu.

Gastein na FB

Bad Gastein

18.07.2018 - 22:00

FairNorthwest, Light breeze, 1.6 m/s14°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.0 hPa

Bad Hofgastein

18.07.2018 - 19:00

FairNorth-northwest, Light breeze, 2.5 m/s19°C

0 mm srážek

Tlak: 1018.7 hPa

Dorfgastein

18.07.2018 - 19:00

FairWest-northwest, Light breeze, 1.6 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.5 hPa

Předpověď počasí na yr.no.