Jste zde

Domů

Lázně a wellness

Gasteinské léčivé jeskyně

Gasteinské léčivé jeskyně

Oblast mezi Sonnblickem a Ankogelem v srdci Rakouska, jen 100 km z Německa a Itálie, je známá již od římských dob jako alpský prostor bohatý na nerostné suroviny. Těžba zlata a stříbra zde zažila rozkvět v 16. a 17. století, jen v roce 1557 bylo v údolí objeveno více než 800 kilogramů ryzího zlata.

Na začátku druhé světové války byla snaha o obnovení těžby zlata v této oblasti. Roku 1940 byly pomocí nového tunelu provedeny průzkumy a zjištěny zajímavé objevy, které vedly k vědecké studii.

Alpentherme Gastein, 2. část

Část komplexu Alpentherme Gastein, Bad Hofgastein

Alpentherme Gastein nabízejí něco zvláštního i pro ženy samotné. Některé ženy si totiž chtějí užívat lázeňský svět jen mezi sebou, nepozorovaně a uvolněně. Ladies World tak nabízí útočiště, ve kterém moderní ženy získají energii pro svojí práci a zájmy. Najdou zde velmi osobní atmosféru, ve které dostatek prostoru pro individuální potřeby a odpočinek. Zařízení má vlastní saunu se sluneční terasou a s nádherným panoramatickým výhledem, čajový bar a místnosti "Bijou" pro individuální péči.
Vstup do světa Ladies je od 16 let.

Alpentherme Gastein, 1. část

Rakouský lázeňský komplex Alpentherme Gastein

Alpentherme Gastein v rakouském městečku Bad Hofgastein patří k nejmodernějším alpským ozdravným a volnočasovým centrům v Evropě. Šest "světů" plných zážitků a vitality je rozloženo na ploše 32.000 m2 s unikátním 360 ° alpským panoramatem, saunový svět s horským jezerem, odpočinkové a wellness oázy, multimediální zážitkový dóm, vzrušující tobogány, gejzíry a bar Cocktailbar & Lounge ICE Cube.

Gasteiner Tal

Gasteiner Tal je asi 40 km dlouhé údolí, které se nachází v salcburském okrese Pongau, a rozkládá se na severu od Dorfgasteinu přes Bad Hofgastein až na jih k městečku Bad Gastein. Tyto tři obce jsou ještě tvořeny dalšími místními částmi.
V gasteinském údolí žije dohromady asi 15 000 obyvatel, a navíc tento region ještě disponuje dalšími zhruba 17 tisíci lůžky pro ubytování návštěvníků, což z něj činí jednu z největších a nejoblíbenějších rekreačních oblastí v celém Rakousku.

Léto a zima v Bad Gasteinu

V jižním Salcbursku se nachází rakouské lázeňské městečko a zároveň lyžařské středisko Bad Gastein, které je známé pro své světově proslulé termální prameny a léčebné jeskyně. Celkem se zde nachází 18 horkých pramenů obsahujících radon, o teplotě až 47°C. V horní části údolí Gastein, v nadmořské výšce 1002 metrů, je k dispozici také celá řada rekreačních aktivit na čerstvém horském vzduchu. Díky tomu tak zde můžete zažít opravdu ideální dovolenou.

Lázně Felsentherme Gastein, 2. část

V části Panorama Wellness v lázních Felsentherme si mohou milovníci sauny užívat na ploše 600 m² opravdu velkého výběru různých druhů saun a parních lázní. Infračervená kabina a sanarium, v níž na vás působí různé světelné efekty a suchý vzduch o teplotě asi 50 - 70 ° C, to všechno posiluje imunitní systém tím nejzdravějším a nejjemnějším způsobem. V parní lázni se pak nechte hýčkat různými vůněmi, a panoramatická sauna vám díky prosklenému průčelí umožní opravdu jedinečný výhled na okolní hory. Uvolněně se můžete potit v Knaippově sauně, kde je uprostřed umístěn ohřívač.

Stránky

Gastein na FB

Bad Gastein

18.07.2018 - 22:00

FairNorthwest, Light breeze, 1.6 m/s14°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.0 hPa

Bad Hofgastein

18.07.2018 - 19:00

FairNorth-northwest, Light breeze, 2.5 m/s19°C

0 mm srážek

Tlak: 1018.7 hPa

Dorfgastein

18.07.2018 - 19:00

FairWest-northwest, Light breeze, 1.6 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.5 hPa

Předpověď počasí na yr.no.