Jste zde

Domů » Zima

Běžky

Běh na lyžích

Zimní Gasteinertal v Rakousku
Autor: noniq

Běh na lyžích je zdrojem zdraví, fyzické kondice a pohody.

Snad při žádném jiném sportu nejsou tak posíleny svaly a klouby, a přitom zároveň ještě ušetřeny.

V údolí Gasteinertal si mohou běžkaři v závislosti na sněhových podmínkách vybrat z mnoha tras.

K dispozici je přibližně 50 km upravovaných běžkařských tratí.

Sportgastein

Pravidla pro běžkaře

Gastein a běžkaři
Autor: Eric-P

Pravidla správného chování na horách

Jedinečné hory v rakouském údolí Gasteiner Tal jsou jak v zimě, tak i v létě plné návštěvníků, kteří zde sportují nebo si jen prostě chtějí užít tamních nádherných scenérií.

Aby při těchto činnostech nebyla současně ohrožována zdejší překrásná fauna a flóra, je samozřejmě třeba se podle toho chovat. Vyvarujte se tedy jakéhokoliv odhazování odpadků (včetně cigaretových nedopalků), chraňte místní flóru a respektujte zdejší svět zvířat.

Letní a zimní dovolená v Dorfgasteinu

Zimní krajina Dorfgasteinu
Autor: andreas_k

Běžkařské trasy, 2. část

Himmelwandloipe

Himmelwandloipe v Bad Gasteiner Kötschachtalu leží v nadmořské výšce 1.100 m a dá se na ní lyžovat technikou klasickou i stylem bruslařským. Úroveň obtížnosti je mírně náročnější. Vstup na stopu je nejlepší u hotelové vesničky Grüner Baum, kde je zajištěno i parkování.

Trať je asi 3 km dlouhá a je to vlastně okruh, který vede kolem Malerwinkelu ve směru k horské chatě Himmelwandhütte. Idylická poloha této trati a překrásná zimní krajina v údolí Kötschachtal nabízejí vskutku jedinečný a mimořádně intenzivní zážitek z přírody.

Běžkařské trasy, 1. část

Zimní okolí Gasteinu s běžkařem

Běh na lyžích se dá označit právem jako zdroj zdraví, kondice i pohody. Sotva nějaký jiný sport posílí vaše svaly a klouby a ještě tak šetrným způsobem. V Gasteinu si mohou běžkaři vybrat v závislosti na sněhových podmínkách skutečně z mnoha skvělých běžkařských tratí, neboť je jich tady na výběr až 50 km.

Zimní dovolená v Gasteinském údolí, 1. část

pohled na Bad Hofgastein

Bad Gastein, Bad Hofgastein, Sportgastein a Dorfgastein – to jsou čtyři místa v Gasteinském údolí, kde na vás čeká nezapomenutelná zimní dovolená. Městečko Bad Gastein, které leží ve výšce 1002 m.n.m. v jižním Salcbursku, nabízí spoustu možností k ubytování v kvalitních hotelech i apartmánech.

Stránky