Jste zde

Domů » Léto

Turistika

Fulseck a pěší trasy

Fulseck
Autor: rjasmin

Vysoké horské vrcholky, svěží zelené pastviny, jedinečné výhledy a nádherně čistý a zdravý horský vzduch. Tyto všechny přírodní poklady a ještě mnohem víc jen čekají na své objevování v údolí Gasteiner Tal.

Čtyři gasteinské hory nabízí širokou škálu těch nejrůznějších volnočasových aktivit - Stubnerkogel, Graukogel, Schlossalm a Fulseck.

Pravidla pro bezpečnou turistiku

Zasněžená horská krajina Gasteiner Talu
Autor: vismund

Pravidla správného chování na horách

Jedinečné hory v Gasteiner Talu jsou jak v zimě, tak i v létě plné návštěvníků, kteří zde sportují nebo si jen prostě chtějí užít místních nádherných scenérií.

Aby při těchto činnostech nebyla současně ohrožována zdejší překrásná fauna a flóra, je samozřejmě třeba se podle toho chovat. Vyvarujte se tedy jakéhokoliv odhazování odpadků (včetně cigaretových nedopalků), chraňte rostliny a respektujte zdejší svět zvířat.

Graukogel a pěší trasy

Krásná horská krajina Graukogelu
Autor: kameraschwein

Pěší turistika na trase Graukogel - Bad Gastein

1. Putování na Hüttenkogel (2.231 m.n.m.)

Náročnost: Lehká trasa
Doba trasy: 1,5 - 2 hodiny
Převýšení: 277 m
Start a cíl: Horní stanice lanovky Graukogelbahn

Krátký, ale velmi obohacující výlet, z vrcholku Graukogelu je opravdu impozantní výhled na pohoří Hohe Tauern. Malá vrcholová plošina je zabezpečena před strmým skalnatým svahem bezpečnostním lanem.

Letní rodinná dovolená

Maskot oblasti Gasteinertal - Gasti

Gasti je nový maskot rekreační oblasti Gasteinertal. Jemu také spokojenost rodin s dětmi leží nejvíce na srdci a taktéž on má mnoho skvělých tipů pro dobrodružné prázdninové dny.

Trasa Gasteiner Höhenweg, 2. část

Zasněžené vrcholky Graukogelu
Autor: kameraschwein

Vpravdě impozantním památníkem s orlem v životní velikosti na mohutném kamenném podstavci pozdraví turisty město Bad Hofgastein. Připomíná krále nebes, symbol svobody a síly. Tento pomník byl obci darován Dr. Wernerem Friedrichem a byl vytvořen sochařem Maxem Kößlerem z Bad Hofgasteinu v roce 2002.

Trasa Gasteiner Höhenweg, 1. část

Vrcholek Gasteiner Höhenweg a jeho okolí

Téměř povinností se pro každého pěšího turistu stává při každé návštěvě salcburského údolí Gasteinertal vycházka po unikátní vyhlídkové pěší trase na východní straně údolí, po horské stezce Gasteiner Höhenweg, oficiálně zvané Martin-Lodinger-Höhenweg.

Stránky